SajtóPress

BISLETT-I 24 ÓRÁS FEDETTPÁLYÁS VERSENY. Tavaly győzött, idén a dobogó második fokára állhatott fel a futónő

Bérces Edit 208,190 kilométert futott 24 óra alatt
Nemzeti Sport ― Kerkai Attila ― 2007. december 10.

A legjobb magyar női ultrafutó csaknem 210 kilométert tudott futni a 24 órás versenyen.

Bérces Edit 208,190 kilométeres eredménnyel második helyen végzett a Bislett-i 24 órás fedettpályás versenyen. Edit, a verseny tavalyi győztese, idén helyet cserélt Sharon Broadwell-el, aki a tavalyi ezüst érmét aranyra cserélte 210,915 kilométeres eredménnyel.

ferences2007-12-14 13:45:334
Nekem egyszer, több éve azt mondta, hogy naponta átlagosan 30 km-t fut edzés gyanánt...Átlagosan! De jóval nagyobb sportember , minthogy csak ennyi nyilvánosságot kapjon. Sokszoros világbajnok... És emellett (akkor, amikor utoljára találkoztunk több éve) tanított a fősulin, PhD-zett, folyékonyan beszél angolul, oroszul, franciául, németül, az amerikai edzőtáborok ideje alatt odakint egyszerre dolgozik és edz... Láttam jónéhány kupát és serleget, amit családtagnál helyezett el, ott még volt hely...
seltorin2007-12-11 15:47:223
Engem tanított. Emlékszem, ahogy többen gúnyosan leszólták, mert nagyon lassan futott edzés közben. Mire egyikünk megjegyezte: "Ja, de ezt a sebességet 24 órán át tartja."
zsolt09072007-12-10 18:36:062
osztom cila82 véleményét. ez emberfeletti teljesítmény. ha ez a produktum egy olyan közönség-és szponzorvonzó sportban öltene testet mint pl. a tenisz vagy a motorversenyzés (szándékosan említettem ezeket szávay és talmácsi miatt, akik a legnépszerűbb egyéni sportolók közé tartoznak hazánkban), akkor bérces edit egy csapásra az ország hőse lehetne. így is megérdemli a gratulációt. fantasztikus.
cila822007-12-10 13:02:021
nem semmi ez a nő. emberfeletti, már-már embertelen amit művel. Zalaegerszeg környékén szoktam látni, hogy csak fut, fut, fut.. aztán órákkal később újra látom más környéken, hogy még mindig csak fut. Hogy lehet valaki ilyen kitartó, vagy inkáb megszállott. Több hírnevet érdemelne. A férfimezőnyt is verni szokta.