SajtóPress

Görögo: Bérces Edit győzött a Guinness-évfordulón

eXtrem.hu ― 2005. március 24.

Törzsolvasóink bizonyára még emlékeznek rá, hogy tavaly márciusban az extrem.hu Guinness-lázban égett. Szervezésünkben Bérces Edit ultrafutó megdöntötte a 24 órás futópados rekordot. Az évfordulót Görögországban ünnepelte, újabb sikerrel!

Edit a Thodio stadionban

2004. március 8-án Bérces Edit beírta nevét a Guinness rekordok könyvébe. A többszörös világcsúcstartó ultramarathonista megdöntötte a 24 órás futópados futás női és férfi rekordját, a nőit azóta is tartja!!

Egy évvel később Edit Görögországban nyitotta a 2005-ös szezont. Loutrakiban, Athéntől 80 km-re első alkalommal rendeztek 24 órás nemzetközi ultramaratoni versenyt, melyre természetesen meghívást küldtek a sportág Európa és világklasszis versenyzőjének, így Egerszegre is, Editnek. A Zalatriatlon sportolója idei első 24 órás versenyén máris remek eredményt ért el, ugyanis 212,850 km-es teljesítménnyel nemcsak a nők versenyét nyerte meg, hanem az abszolut értékelésben is az élen végzett, azaz a férfiakat is maga mögé utasította.

A viadalt egy 400 méteres atlétikai pályán rendezték meg és az időjárási körülményekkel is meg kellett küzdenie az indulóknak: az éjszaka rendkívül hideg volt, míg nappal hűvös és szeles idő köszöntött a mezőnyre. Edit összesen 532-szer tette meg a 400 méteres kört, míg az őt legjobban megközelíteni tudó finn Janne Kankaansyrjának 508 körre futotta az erejéből. Vagyis Edit formájával idén sincs gond, 2005-ben is remek eredményekre számíthatunk tőle.