Bérces Edit újabb Európa-bajnoki címet szerzett

2002. szeptember 7-8.

Bérces Edit, a 100 km-es futásban már Európa- és világbajnoki címet szerzett zalaegerszegi futónő újabb ultramaratoni számban verte a női mezőnyt. A szeptember 7-8-án Franciaországban, Gravigny-ban rendezett 24 órás országúti futás Európa-bajnokságán Bérces Edit a Zalaszám Informatika által szponzorált futónő 232.284 km-es teljesítménnyel nyert.

A 134 regisztrált célba érkező között a férfiak versenyét a német Jens Lukas nyerte 267.294 km-t lefutva, míg abszolútban Edit 9. lett.

A tavasszal alakult Ultrafutók Magyarországi Szövetsége versenyzői csapatban is nagy sikerrel szerepeltek az Európa Bajnokságon. A nők (Bérces Edit: 232,284 km, Nagy Krisztina: 187,354 km, Sörös Erika: 186,133 km) bronzérmesek lettek, a férfiak (Kiss Zoltán: 224,623 km, Fekete Sándor: 195,768 km, Fekete László: 188,778 km) 5. helyezést értek el.